03-9445525

בדק בית לדירה חדשה מקבלן

תוכן עניינים

מועד קבלת המפתח הגיע, הנה אתם זוכים להגיע לשלב המרגש בו אתם מאכלסים את הדירה אותה רכשתם במיטב כספכם. 

אולי אתם רק רוצים לראות את עצמכם גרים בדירה, רוצים לרהט ולהתחיל כאן שגרה מבורכת.

אבל רגע קודם כדאי שתעצרו ותשימו לב – האם אתם בטוחים שהקבלן מספק לכם דירה לפי כל תקני הבטיחות? האם יש לכם דרך לוודא כי אין בדירה כשלי בטיחות? האם אתם בטוחים כי אתם מקבלים תמורה מלאה לכספכם?

בדק בית לדירה

מה שאתם רואים ומה שאינכם רואים

חשוב להבין שאמנם כל אחד מאיתנו יכול לבצע סקירה של הבית, כדי לראות אם קיימים כשלים בדירה.

אכן, יש כשלים מסוימים שגם אתם יכולים לראות, אבל אלו אחוזים בודדים מכלל הכשלים שעשויים להיות בדירה חדשה. 

האם יש לכם דרך לגלות בעיות במערכת החשמל? האם אתם מסוגלים לבדוק בעצמכם את לחץ המים ואת תקינות מערכת האינסטלציה? האם אתם יכולים לבדוק את זיהום האוויר או את הקרינה בדירה? כדי להיות בטוחים שהכול תקין אתם צריכים להיעזר בחברת בדק בית מקצועית.

צוות מקצועי לשירותכם בביצוע בדק בית לדירה חדשה מקבלן

כדי להבטיח כי הבית תקין וכי כל המערכות עומדות בדרישות התקנים, חשוב לכם להיעזר בצוות מקצועי. 

חברת בדק בית המספקת שירותי בדיקות תעמוד כאן לשירותכם במטרה לבצע את כל הבדיקות הנחוצות. זאת באופן יסודי ומלא – כדי לסקור את כלל המערכות ולהבחין בכל כשל או בעיה בדירה שרכשתם. ככלות הכול ביצעתם עסקה משמעותית ביותר וחשוב לבדוק את התמורה כדי להבטיח שקיבלתם את הנכס כפי שסוכם ונחתם בחוזה המכירה.

מה כוללת בדיקת בית חדש מקבלן?

בבדיקת בית חדש מהקבלן יש התייחסות להיבטים שונים שקשורים לבית:

  •  דלתות, חלונות וכלים סניטריים – בדיקה יסודית של כלל הדלתות, חוץ ופנים. בדיקת החלונות וכן בדיקה של כל הכלים הסניטריים בבית. הבדיקה מוודאה תקינות כמו גם התקנה נאותה של כל אלו.
  • מבנה וגג, חיפויים וריצוף – בדיקת המבנה עצמו מבחינה הנדסית, להבטחת בטיחות ויציבות המבנה לפי תקני ההנדסה הרלוונטיים. כמו כן נבדקים הקירות, החיפויים והריצוף.
  • אינסטלציה – כמו כל בית גם הבית החדש שלכם מחובר למערכת המים, כדי לאפשר שימוש תקין במים. מערכת האינסטלציה מורכבת מרכיבים שונים. כל אלו צריכים לעבור בדיקה כדי לוודא כי המערכת תקינה וכי לחץ המים בתוך הדירה עונה על הציפיות.
  • רטיבות ונזילות – נזילות הן מפגע שעלול להתרחש בכל מבנה, חדש כישן. זאת אם האיטום אינו מושלם. בבדיקת בדק בית חדש מקבלן ייבדק נושא הרטיבות ויאתרו בעיות באיטום. עשוי להיות בגג, בקירות וכדומה. 
  • בדיקת מערכת סולארית – ביתכם מחובר למערכת סולארית שנועדה לאפשר לכם שימוש במים חימום ללא שימוש בחשמל. האם המערכת הסולארית יעילה? תקינה? את זה בודק צוות בדק בית.
  • חצרות, גינות וחומות – צוות בדק בית יבדוק את החצרות של הבית, גינות וכן חומות. לוודא יציבות ועמידה בתקנים.
  • חשמל – בדיקה של מערכת החשמל כולל שקעים, תאורה וכל לוח החשמל הביתי.

מסקנות הבדיקה

לאחר ביצוע בדק בית צוות החברה מפיק דוח מפורט ומדויק לגבי כלל הממצאים בדירה. הממצאים עוברים ביקורת והמסמך נחתם על ידי מומחה. כך שהתוצאות של בדיקת בדק בית הינם בעלי תוקף ותוכלו להתקדם הלאה עם המסקנות של הבדיקה. במידת הצורך מעניקה חברת בדק בית ליווי גם בפניה אל הקבלן בתביעה לתיקון כל הכשלים שאותרו במהלך הבדיקה.

בדיקת בית חדש מקבלן חשובה כדי לוודא שהעבודה בוצעה כהלכה ולזהות כל בעיה או ליקוי שאולי יש צורך לטפל בהם. זה גם יכול לעזור להבטיח שהבית עומד בתקני בטיחות וקוד בנייה.

מומלץ לקבוע בדיקה לביתכם החדש לפני ההליכה הסופית עם הקבלן. זה יאפשר לך לזהות כל בעיה או ליקוי לפני החתימה על העבודה והשתלטות על הנכס.

פגמים או בעיות, כגון סדקים, דליפות או נזק לגימורים. כמו כן, עליך לבדוק שכל המכשירים והמערכות פועלים כהלכה וכי תכונות הבטיחות, כגון גלאי עשן וגלאי פחמן חד חמצני, מותקנים ומתפקדים כראוי.

אמנם אפשר לבדוק בית חדש בעצמכם, אך לרוב מומלץ להזמין בודק מקצועי. לגורם מקצועי יש את הידע והניסיון לזהות כל בעיה או ליקוי שעלולים להחמיץ בעין לא מאומנת.

אם מזוהים בעיות במהלך הבדיקה, יש לדון בהן עם הקבלן ולתכנן תוכנית לטפל בהן. בהתאם לחומרת הבעיות, ייתכן שהקבלן יצטרך לבצע תיקונים או להציע פיצוי עבור כל תיקון הנדרש.

בהתאם לחומרת הבעיות שזוהו במהלך הבדיקה, ייתכן שניתן יהיה לנהל משא ומתן על המחיר עם הקבלן. עם זאת, חשוב לדון בכך עם הקבלן ולהגיע להסכמה הדדית לפני סיום המכירה.

דילוג לתוכן