03-9445525

בדיקת רטיבות

תוכן עניינים

רטיבות בבית, עלולה לגרום להרס נרחב וכחלק מכך, להצריך הוצאה כספית גבוהה במיוחד.

במקרים רבים, קיימת אפשרות לאתר בקלות יחסית את הסימנים לקיומה של רטיבות בקירות, ברצפות או בתקרות הבית, אשר יכולים להגיע בצורה של: בועות בקיר, התקלפות של צבע וטיח, רטיבות בדלתות וריח טחוב.

חשוב שכל מי שמבחין בסימנים אלו, לא יתמהמה ויקפיד לבחור מומחה לאיתור רטיבות על מנת שזה יבצע בדיקה ללא הרס, בצורה מקצועית, מקיפה ואיכותית ותוך שימוש במכשור אלקטרוני חדשני ומתקדם – בהתבסס על נתוני הבדיקה, ניתן יהיה לאתר ולטפל במקור הבעיה ולמנוע מהרטיבות להתפשט ולגרום לנזק חמור ומשמעותי. 

חשוב להדגיש, שההמלצה לבצע בדיקת רטיבות בקירות הבית הינה רלוונטית גם לפני כניסה לדירה חדשה כמו גם לפני קניית דירה מיד שנייה.

בדיקת רטיבות

הנזקים הנגרמים כתוצאה מרטיבות

ראשית כל, חשוב להבין כי יש לא מעט סיבות לרטיבות ובין היתר: כתוצאה מנזילות בצנרת, בעקבות ביוב אשר עולה על גדותיו, מקיומם של כשלים שונים באיטום ואפילו ממרזבים. 

רטיבות בבית עלולה לגרום ללא מעט נזקים ובין היתר: פגיעה בתשתיות, פגיעה בשלד המבנה, פגיעה בתכולת הבית: מוצרי חשמל, רהיטים ופרטי רכוש נוספים, נזק בריאותי וכאמור, גם פגיעה כלכלית משמעותית. מהסיבות הללו, גם אם עולה החשד ולו הקל ביותר לצורך בבדיקת רטיבות, ההמלצה היא לא להקל ראש ולהזמין באופן מיידי איש מקצוע מנוסה, אשר ערוך לזהות את מקור הבעיה וכאמור, גם להציע דרכי טיפול יעילות בה.

כיצד מתבצעת בדיקת רטיבות?

בדיקת רטיבות נועדה בכדי לזהות בצורה מדויקת את מקור הרטיבות – וכאשר המקור ידוע, ניתן לטפל בו בצורה איכותית, מדויקת ומקצועית. הבדיקה מתבצעת תוך שימוש במכשור מתקדם ובין היתר: גלאי אלקטרוני, מצלמה טרמית ועוד…

הבדיקה אמורה לשים דגש על נושאים שונים ובין היתר: בדיקה של רטיבות במערכת האיטום, בדיקת טחב, בדיקת עיבוי, בדיקת פטריות ובדיקת רטיבות בצנרת.
כאמור, הודות לאותו ציוד אלקטרוני חדשני ומתקדם, הליך הבדיקה הינו מהיר ויעיל. אבל יחד עם זאת, בכדי ליהנות מכל התועלו של ציוד זה, קיימת חשיבות גבוהה שהיא תתבצע ע”י איש מקצוע מנוסה, אשר ידע לתפעל את הציוד בצורה הנכונה כמו גם, למפות ולנתח את ממצאי הבדיקה בצורה מעמיקה ומקיפה – ובהתבסס על אותם הממצאים לספק נתונים לגבי סדר הגודל של הנזק ולגבי פעולות התיקון הנדרשות.

במסגרת הליך בדיקת רטיבות, נהוג לבצע עוד שורה של בדיקות נוספות, אשר כוללות בין היתר את הבדיקות הבאות:

1. בדיקת לחץ במערכת המים – בדיקה באמצעות מד לחץ, אשר אמורה לסייע להבין איזו צנרת נפגעה כתוצאה מהרטיבות. 

2. סריקה באמצעות מצלמה טרמית – המצלמה מזהה הבדלי טמפרטורה ויוצרת מפת צבע באמצעותה ניתן לזהות את מקור הרטיבות. 

3. בדיקת לחות – מתבצעת באמצעות מד לחות – כאשר הבדיקה מתבצעת לרוב בעומק של כארבעים מ”מ. 

4. בדיקת מערכת דלוחין – בדיקה מקצועית אשר ייעודה לזהות כשלים במערכת הדלוחין. 

בחירת החברה המתאימה

לבדיקה ואיתור רטיבות בבית יש כוח ויכולת למנוע הרס ונזקים משמעותיים מראש. מהסיבה הזאת, קיימת חשיבות גבוהה לבחור בתבונה את אותה החברה אשר מציעה שירות של איתור נזילות. כדאי לוודא שמדובר בחברה מקצועית ומנוסה. יש לוודא שהחברה אוחזת ברשותה מכשור מתקדם וחדשני – כאשר, הודות למכשור זה ניתן לאתר את מקור הרטיבות בצורה מדויקת ואיכותית – מה שיאפשר גם להעניק טיפול מקיף ואיכותי בבעיה. כמובן, שבמידה ויש לכם אפשרות לקבל המלצות וחוות דעת על שירותיה של אותה החברה, דבר זה יכול להסב לכם הרבה רוגע ושקט נפשי בכל מה שנוגע לגבי טיב הבחירה. מעבר לכך, חשוב גם שאותה החברה תחזיק ברשותה במצלמה תרמית איכותית ומתקדמת.

אם יש אפשרות להתרשם מחוות דעת או מהמלצות לגבי אותו בעל מקצוע כדאי לעשות שימוש גם באופציה הזאת, מה שיכול להסב הרבה שקט נפשי בנוגע לרמה המקצועית ולרמת האמינות שלו. 

כמובן, שבמידה ובוחרים את החברה בצורה מושכלת ונבונה, ניתן להיות רגועים שהצוות המקצועי ידע לזהות את מקור הנזילה בצורה איכותית ומדויקת – ובהתבסס על כך, גם להציע את הפתרון האיכותי והיעיל ביותר לאותה הבעיה – וזאת הרי המטרה המשותפת עבור כל מי שמתמודד עם מצב של נזילה.

בדיקת רטיבות היא תהליך של מדידת כמות הלחות או תכולת המים בחומר או אזור נתון. זה נעשה בדרך כלל כדי לזהות בעיות פוטנציאליות הקשורות ללחות, כגון צמיחת עובש או נזק מבני.

ביצוע בדיקת רטיבות בבית יכול לסייע בזיהוי בעיות פוטנציאליות עם נזקי רטיבות ומים. זה יכול לסייע במניעת בעיות כמו צמיחת עובש, נזק מבני ובעיות בריאות הקשורות לחשיפה ללחות.

לרוב בדיקת רטיבות מתבצעת בקירות מטבחים וחדרי רחצה כיוון שאזורים אלו מועדים לעודף לחות. בדיקה זו יכולה לסייע במניעת צמיחת עובש ובעיות אחרות הקשורות ללחות.

ניתן להשתמש במגוון כלים לביצוע בדיקת רטיבות בבית, כולל מד לחות או מצלמת הדמיה תרמית. לכל כלי יש יתרונות ומגבלות משלו, לכן חשוב לבחור בעל מקצוע מוסמך שידאג שהבדיקה תתבצע באופן מדויק ומקצועי עם הכלי המתאים ביותר.

עלות בדיקת רטיבות בבית משתנה בהתאם למספר גורמים, בניהם מידת בעיית הלחות ועד כמה היא מפושטת.

מומלץ לעשות בדיקת רטיבות בבית אם אתם מבחינים בסימנים של עודף לחות, כגון כתמי מים, ריחות עבשים או גידול עובש גלוי. כדאי גם לשקול בדיקת רטיבות אם חוויתם נזקי מים לאחרונה, כגון שיטפון או דליפה.

דילוג לתוכן