03-9445525

בדיקות מעבדה

תוכן עניינים

ישנם לא מעט מקרים בהם יעלה הצורך לבצע בדיקות מעבדה.

כדי שאותן בדיקות אכן ישיגו את מטרתן ויספקו את המידע הרלוונטי, עליהן להתבצע תוך עמידה בתקנים המחמירים ביותר, ותוך שימוש בכלים היעילים והאיכותיים ביותר עבור המטרה. בדרך זו, ניתן יהיה לקבל את התוצאה המדויקת ביותר.

חברת אופק ים מספקת ללקוחותיה שירותי מעבדה אלו וצוותי המעבדה הינם צוותים מקצועיים שהוכשרו והוסמכו לבצע בדיקות אלו.

במעבדות מתבצעות בדיקות מתקדמות הנותנות מענה מדויק  לצרכי הלקוח.

בדיקות מעבדה

חשיבותן של בדיקות מעבדה

כידוע, נזקי מים אשר נגרמים כתוצאה מהצפות או נזילות משמעותיות, עלולים להותיר נזקים אשר אינם נראים, מכיוון שמיקומם הוא מתחת לרצפה.

במידה והנזקים הללו לא מאותרים ומטופלים בזמן, הם עלולים להחמיר ובמקרים קיצוניים גם להסב פגיעה משמעותית בתשתית המבנה – בנוסף על כך, רטיבות בבית עלולה לייצר עובד ולסכן את בריאותם של הדיירים.

בכוחן של בדיקות מעבדה המבוצעות בצורה מקצועית, מדויקת ואיכותית, לאתר את אותם הנזקים – וגילוי שכזה יאפשר גם לחסוך הוצאה כספית גדולה גם את תחושת מפח נפש אשר עלולה להתלוות לכך.

סוגי בדיקות מעבדה:

- בדיקות תכולת רטיבות

על פי התקן הישראלי תכולת הרטיבות מתחת לריצוף אמורה לנוע בין 6% במקרים בהם המצע הינו חול ועד ל-3% במקרים בהם המצע הוא מסוג המכונה “סומסום”.
תכולת רטיבות שהינה גבוהה יותר ממה שמצוין בתקן, עלולה לגרום לנזקים למבנה כולו, כאשר נזקים אלו יכולים לבוא לידי ביטוי בעובש, פגיעות בריצוף, עיוות של דלתות ורהיטים, גרימה לקצרים ועד לפגיעה בתשתית המבנה.

מהסיבה הזאת, קיימת חשיבות גבוהה לבצע בדיקת רטיבות במקרים כגון: לאחר הצפה או נזילה משמעותית/ תת רצפתית ובסיום של הליך ייבוש תת רצפתי – בנוסף, מומלץ לבצע את הבדיקה גם לפני רכישת מבנה.

מהלך הבדיקה מושפע במידה רבה מסוג המצע – גורם אשר ישפיע בין היתר, על קוטר הקידוח הנדרש למטרה ועל צורת איסוף הדגימה. הדגימות אמורות להישמר באריזה אטומה המיועדת למטרה, ובסיום העבודה הן מעוברות למעבדה.

- בדיקת מזהמים

הצורך בבדיקת מזהמים יעלה במקרים של הצפות ביוב. מטרתה של הבדיקה היא לבדוק את כמות החיידקים, הקוליפורמים והגורמים המזהמים האחרים באותו האזור אשר הושפע מההצפה – הסביבה הקרובה למקום ההצפה כמו גם תשתית הריצוף עצמה.

את הבדיקה מבצעים באמצעות לקיחה של דגימה מאזור ההצפה, ומעבירים למעבדה. התוצאות אמורות להתקבל לאחר כשבועיים.

- בדיקת אחוזי לחות

בדיקת אחוזי לחות מתבצעת במקרים בהם הלקוחות יבקשו להימנע מבדיקת רטיבות אשר כולל קידוח ופגיעה בריצוף.

הבדיקה מתבצעת באמצעות מד לחות חשמלי או באמצעות מאזני לחות, אשר מתוכנן לספק הערכה לגבי אחוזי הלחות הקיימים באריחי הריצוף.

בדיקה זו יכולה לספק אינדיקציה לגבי רמות המים הקיימים מתחת לריצוף והאם אחוזי הלחות אכן עומדים בתקן הישראלי – ובמידה והבדיקה מגלה בעיה, ניתן יהיה לתכנן את הדרך הנכונה והמתאימה להתמודד איתה.

מה שמשותף לכל אותן בדיקות מעבדה, זאת כאמור, החשיבות הגבוהה לבצע אותן בצורה מקצועית ואיכותית. לאחר השלמת הבדיקות במעבדה, הלקוח אמור לקבל תוצאות בשילוב עם חוות דעת מקיפה – אשר תאפשר להגיע להבנה מעמיקה כיצד מומלץ לטפל באותה הבעיה (במידה והיא אכן קיימת).

לסיכום, מכיוון שאותן בדיקות מעבדה, הן כה חשובות ומשמעותיות, חשוב מאוד לבחור בתבונה את החברה אשר תבצע את הבדיקות.
יש לוודא שהחברה מתמחה באופן פרטני בביצוע של בדיקות מהסוג הזה, שיש ברשותה את המעבדה המתאימה ואת הציוד המתקדם והאיכותי ביותר עבור לקיחת הדגימה ואת הצוות המקצועי והמנוסה לצורך ביצוע הבדיקה.
אם גם אתם זקוקים לשירות בדיקות מעבדה, דעו שאתם נמצאים בכתובת הנכונה.

מטרת ביצוע בדיקות לחות במעבדה היא למדוד ולנתח את רמת הלחות או אדי המים הקיימים מתחת לריצוף לפי דגימה ספציפית. בדיקות אלו עוזרות להעריך את תנאי הלחות באזורים בהם בקרת לחות היא חיונית.

באמצעות מד לחות חשמלי או באמצעות מאזני לחות

הבדיקה מתבצעת במעבדה מתי שהלקוח מעוניין להמנע מבדיקה הכוללת קידוח ועלולה לפגוע בריצוף.

דילוג לתוכן