03-9445525

איתור נזילות

תוכן עניינים

הטכנולוגיה החדשנית והמתקדמת הגיעה גם לעולם האינסטלציה – והיא הביאה עמה לא מעט בשורות טובות. 

אם בעבר, בכדי לאתר מקור נזילה, היה צורך לעקור אריחי קרמיקה ממקומם או לשבור קירות, כיום, הודות לאותה הטכנולוגיה, ניתן לאתר מקור נזילה בצורה מהירה ויעילה ללא גרימת הרס!

האמצעים הטכנולוגיים החדשניים אשר כוללים בין היתר: מצלמות תרמיות ומצלמות סיב אופטי, מאפשרים לאתר את מקור הנזילה בצורה נקודתית, בין אם מקורה נמצא בצינורות בתוך הבית ובין אם איתור נזילה בצנרת החיצונית והתת קרקעית.

הודות לאותן הטכנולוגיות ניתן לחסוך סכומי כסף גבוהים וכמובן, גם את תחושת האי נעימות הטמונה בגרימה של הרס לבית.

מה זה איתור נזילות במצלמה תרמית

הסימנים אשר מעידים על נזילה ומה ניתן לעשות

דליפות ונזילות מים עלולים גם להוביל לצמיחת עובש, וזה עוד נושא מרכזי שצריך לטפל בו בהקדם האפשרי, הדרך הטובה ביותר להתמודד עם נזילות מים היא לתפוס אותן לפני שהן הופכות לרציניות מדי. 

 נזילות יכולות להיות גלויות או סמויות ולכן, חשוב להיות ערים לסימנים אשר יכולים להעיד על קיומן ובין היתר: 

א) הקשיבו לקולות טפטוף המגיעים מצינורות או מתקנים.

ב) סגרו את שסתום המים הראשי אם אתם אכן מבחינים בטפטוף או שלוליות ליד הצינורות.

ג) ריח רע (של טחב) יכולה להעיד על קיומה של נזילה.

ד) חשבון מים מנופח (מבלי שיש לכך סיבה מוצדקת)

ה) בדקו את האזור סביב הברזים אולי ישנם כתמים רטובים המעידים על נזילה, בנוסף חפשו כתמים רטובים או סימני עובש על הקיר, הרצפה או התקרה שלכם.

אם הבחנתם באחד או יותר מהסימנים הללו, ההמלצה היא להזמין שירותי מומחה לאיתור נזילות ללא דיחוי – מכיוון שעם הזמן, הנזילה רק עלולה להחמיר – מה שעלול להצריך תיקון מורכב ויקר יותר.

כיצד מתבצע הליך של איתור נזילות מים?

כאמור, הליך איתור נזילות באמצעות מצלמה טרמית – מתבסס על שיטת אינפרא אדום מה מאפשר לה לזהות הפרשי טמפרטורה בין אזורים שונים ובין היתר גם לקלוט חום – כך שבאמצעות שימוש באותה המצלמה ניתן להבדיל בין המים בצנרת לבין המים אשר יוצאים מהצנרת (שהינם קרים יותר) – המצלמה מספקת תמונה תרמוגרפית בצבעים, כאשר, צבעו של מקור הנזילה יהיה שונה מהצבע של שאר השטח אשר נקלט במצלמה.
אמצעי נוסף לאיתור נזילות בצנרת היא מצלמת סיב אופטי שהינה קטנה יותר ובזכות הממדים המזעריים שלה ניתן להכניס אותה גם אל צנרת צרה. 

שיטה חדשנית ומתקדמת נוספת באמצעותה ניתן לאתר נזילות היא באמצעות שימוש בגלי קול – כאשר, מכשיר המתבסס על טכניקה זו מגביר למעשה את הצליל המופק מהמים, מה שמאפשר לאתר את מקורה של הנזילה. 

חשוב לציין כי חברה אשר מתמחה באיתור ותיקון נזילות מים תקפיד לרוב לספק דוח מפורט, אשר אמור לכלול את כל הממצאים של הבדיקות השונות אשר בוצעו בדירה – מומלץ לבקש את הדוח ואף לשמור אותו מכיוון שהוא יוכל לסייע בשלב מאוחר יותר בין בהתנהלות מול חברת הביטוח ובין בהתנהלות מול בעל הבית (במידה ומדובר בדירה שכורה).

 

חשיבות המקצועיות

כאמור, הודות לציוד מתקדם וחדשני, ניתן לאתר נזילות בצורה יעילה ומהירה, אך יחד עם זאת, קיימת חשיבות גבוהה לבחור את החברה או את האינסטלטור אשר יבצע את העבודה, בתבונה – בכל זאת, בכדי לאתר את מקור הנזילה בצורה מדויקת, ובהתבסס על כך גם לטפל בנזילה בצורה המיטבית, חשוב להקפיד על עבודה מקצועית ועל דיוק בלתי מתפשר.
מעבר לכך, חשוב גם שאותה החברה תחזיק ברשותה במצלמה תרמית איכותית ומתקדמת.

אם יש אפשרות להתרשם מחוות דעת או מהמלצות לגבי אותו בעל מקצוע כדאי לעשות שימוש גם באופציה הזאת, מה שיכול להסב הרבה שקט נפשי בנוגע לרמה המקצועית ולרמת האמינות שלו. 

כמובן, שבמידה ובוחרים את החברה בצורה מושכלת ונבונה, ניתן להיות רגועים שהצוות המקצועי ידע לזהות את מקור הנזילה בצורה איכותית ומדויקת – ובהתבסס על כך, גם להציע את הפתרון האיכותי והיעיל ביותר לאותה הבעיה – וזאת הרי המטרה המשותפת עבור כל מי שמתמודד עם מצב של נזילה.

דו"ח איתור נזילות

בתום ביצוע בדיקת הרטיבות ואיתור המקור שלה, חברת אופק ים תספק ללקוחותיה דו״ח ביקורת מפורט ומקצועי שהינו חוות דעת כתובה המסבירה את הכשל והנזקים וכוללת את המידע הבא:
1. תוצאות בדיקות מעבדה רלוונטיות המספקות תמונת מצב מדויקת ויסודית של הליקויים שנמצאו.
2. פירוט של כלל הליקויים ומיקומם בנכס תוך ציטוט מלא מתקנים.
3. פירוט הדרכים המומלצות והמהירות ביותר לתיקון הליקויים.
4. אומדני עלויות התיקונים ע”פ המחירונים המקובלים בענף הבנייה.
5. תמונות מצולמות באתר המראות באופן ברור את הליקויים שנצפו

חשוב לציין כי הדו״ח הינו מוכר וקביל בבית משפט! הדו״ח ממוחשב ומצולם וכולל את כל המידע הנחוץ לקבלת ההחלטות הטובות ביותר עבורך.

סימני דליפה עשויים לכלול ירידה בלחץ המערכת, כתמי לחות או שינוי צבע בקירות או רצפות, קול שריקה או מבעבע, או ריח חריג.

את/ה יכול/ה לזהות נזילת מים בבית שלך על ידי בדיקת כתמי לחות או שינוי צבע על קירות או רצפות, האזנה לקולות שריקה או טפטוף, או ניטור שעון המים שלך לאיתור עלייה בלתי מוסברת בשימוש.

אי זיהוי דליפה עלול לגרום לנזק לרכוש, לזיהום סביבתי, לאובדן משאבים ולסכנות בטיחותיות אפשריות.

אם את/ה מגלה נזילה, חשוב לפעול מיד. כבי/ה את אספקת המים או הגז לאזור הפגוע והתקשר/י לאיש מקצוע לתיקון או החלפה. הימנע/י משימוש במכשירים חשמליים ליד הנזילה ופני/ה את האזור במידת הצורך.

אם את/ה חושד/ת בנזילה, עדיף לקרוא לאיש מקצוע לאיתור נזילות. איש מקצוע יכול להשתמש בכלים וטכניקות מיוחדות כדי לאתר את מקור הנזילה ולקבוע את דרך הפעולה הטובה ביותר.

דילוג לתוכן