איך לבדוק רטיבות?

תוכן עניינים

רטיבות. לא משנה מתי היא מופיעה או באיזה חלק בבית, תמיד מדובר בסימן לא טוב שבא בזמן לא מתאים. במידה והרטיבות לא תטופל בזמן, היא יכולה להוביל לפגיעה משמעותית בבית או בנכס, ולגרום לכם להוציא לא מעט כסף על טיפול ותחזוקה מחדש של החלק הפגוע. לכן, במידה ואתם חוששים שבבית שלכם מסתתרת רטיבות, חשוב לבצע בדיקת רטיבות בהקדם האפשרי.

עם זאת, בשונה מבדיקות אחרות, בדיקות רטיבות הן לא תמיד משהו שכל אחד יכול לבצע. בכדי לקבל את כל המידע המדויק, חשוב לתת לאנשי מקצוע מנוסים לבצע את העבודה עבורכם. אם גם אתם רוצים לדעת קצת יותר על בדיקות רטיבות וכיצד הן יכולות לחסוך לכם הרבה עוגמת נפש, אנחנו מזמינים אתכם להמשיך לקרוא.

בדיקת רטיבות

מתי כדאי לבצע בדיקת רטיבות?

לפני שנגיע לבדיקה עצמה, חשוב שנבין רגע מתי יש צורך לבצע את הבדיקה מלכתחילה. ההמלצה היא להזמין בדיקת רטיבות גם אם אתם עוד לא רואים את הרטיבות בו עיניכם, אלא ברגע שאתם מזהים מספר סימנים שיכולים להעיד על קיומה של רטיבות. הנה כמה סימנים שחשוב לזהות בזמן:

  1. קילוף של שכבות הצבע והטיח בקירות שלא נובעים מסיבה ברורה.
  2. עלייה בגובה חשבון המים מבלי שבוצעו שינויים דרסטיים בכמות המים בנכס.
  3. בליטה ושינוי בצורה של קירות או רצפת הבית.
  4. ריח לא נעים של רטיבות שמתפשט בנכס.
  5. עובש שמופיע על קירות הבית.
 

חשוב לדעת כי יכולים להיות סימנים נוספים לרטיבות המשתנים מנכס לנכס.

איך בודקים רטיבות?

ישנן כמה שיטות שבעזרתן נוכל לגלות ולטפל בצורה מהירה ומדויקת ברטיבות במבנים. אחת הדרכים היעילות לטיפול ברטיבות הוא איתור רטיבות ונזילות באמצעות מצלמה תרמית, מוצר חדשני שנכנס לשוק הזה בשנים האחרונות וחולל בו מהפכה של ממש. המצלמה מאפשרת לבעלי המקצוע לזהות נקודות חמות וקרות בקיר או ברצפה, מה שמאפשר לזהות מקור נזילה או רטיבות מבלי לפרק שום דבר. במידה והמצלמה תאתר נקודות קרות, נוכל לחשוד שמדובר ברטיבות או בנזילה.

דרך נוספת לבדוק רטיבות היא בעזרת גז ייחודי, אך חשוב לדעת כי נבחר להשתמש בשיטה זו רק במקרים בהם אנחנו חוששים שמקור הרטיבות היא בדליפה במערכות המים הפנימיות של הנכס כמו מערכת הביוב או המים. בשיטה זו, יוחדר גז למערכת החשודה, ולפי ההתפזרות שלו במערכת או מחוצה לה נוכל לדעת האם קיימת שם תקלה שהובילה לנזילה ולרטיבות. גם הגז מאפשר לנו לזהות את הנקודה הבעייתית ולטפל רק בה, מה שיכול לחסוך לכל אחד הרבה כסף וכאב ראש.

מי יכול לבצע בדיקות רטיבות?

זוהי אחת הנקודות החשובות ביותר בנוגע לבדיקות רטיבות, משום שבדיקות לא מהימנות יכולות לגרום נזק שעלול להיות בלתי הפיך לנכס ולהוביל למצב שבו צריך לבצע שיפוץ כללי ויסודי. מהסיבה הזו, חשוב שאת הבדיקה יבצעו אנשי מקצוע בעלי ניסיון עשיר בביצוע בדיקות רטיבות. אנשי המקצוע הטובים ביותר למשימה הם אנשים ועסקים שמקדישים את חייהם לביצוע בדיקות מעבדה שונות בעולמות הבנייה, משום שההתמחות שלהם מעניקה להם כלים וידע שאי אפשר לקבל בשום מקום אחר.

אנחנו מקווים שהצלחנו לעשות לכם סדר בנוגע לחשיבות ולאופן הביצוע של בדיקות רטיבות בנכסים. במידה וגם אתם מעוניינים בביצוע בדיקת רטיבות בנכס שלכם, אנחנו ב”אופק ים” נשמח לעמוד לשירותכם. הצוותים המקצועיים שלנו ישמחו להעניק לכם שירות ולסייע לכם להיפטר מהרטיבות אחת ולתמיד. לקבלת פרטים מלאים על השירות ניתן ליצור איתנו קשר בטלפון: 03-9445525.

דילוג לתוכן